Karboksyterapia na łysienie

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wprowadzaniu pod skórę kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, co obecnie jest wykorzystywane do leczenia zmian skórnych. Karboksyterapia znalazła również zastosowanie w terapii wypadania włosów, a więc jest skuteczna w leczeniu różnych typów łysienia oraz problemów z owłosioną skórą głowy. Na czym polega tego typu zabieg? Czy są jakieś przeciwskazania do jego wykonania? Jakich rezultatów można się spodziewać?

Czym jest i jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia jest klinicznie sprowadzoną metodą stosowaną do odmładzania skóry, do walki ze zwiotczałą skórą, łysieniem, zaburzeniami krążenia, bliznami, rozstępami oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, a polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu określonych dawek dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego urządzenia z bardzo cienka igłą. Skuteczność owej metody jest niezwykle imponująca, dlatego też zyskuje na popularności.

W tkanki podskórne wstrzykuje się przez niewielką igłę czysty dwutlenek węgla, który przenika do okolicznych tanek, wywołuje silne rozszerzanie i powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Karboksyterapia wpływa więc na zwiększenie przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych, co poprawa mikrokrążenie i odnowę komórek w poddanych zabiegowi obszarach. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ zabieg karboksyterapia stymuluje także kolagen, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta. Zwiększona ilość dwutlenku węgla zmniejsza też zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, co pozwala na lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry. Karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy, dzięki czemu można liczyć na rewitalizację skóry.

Czy dwutlenek węgla stosowany w karboksyterapii może powodować jakieś skutki uboczne?

Dwutlenek węgla jest obojętny dla każdego żywego organizmu, ponieważ jest on naturalnie produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu. Każdy z nas wydala dwutlenek węgla przez płuca. Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, który został przebadany pod kątek efektów terapeutycznych, mechanizmów działania oraz skutków ubocznych. Na tej podstawie zostało potwierdzone to, że karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, który wpływa leczniczo na skórę oraz włosy, dzięki czemu wykorzystuje się go w schorzeniach owłosionej skóry głowy oraz najróżniejszych problemach związanych z włosami.

Zobacz też: http://drtrycholog.pl/zabiegi/karboksyterapia-reology2/

Jak długo trwa kuracja? Czy są jakieś przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Do uzyskania najlepszych efektów zaleca się zazwyczaj cykl zabiegowy obejmujący od czterech do ośmiu zabiegów lub więcej. Zwykle wykonuje się jeden bądź dwa zabiegi w tygodniu, gdzie jeden trwa od kilu do kilkunastu minut. Pacjent może liczyć na wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych oraz zahamowanie procesu dalszej utraty włosów.

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu karboksyterapii jest ciąża, laktacja, ciężka niewydolność sera, ciężka niewydolność płuc, terapia inhibitorami anhydrozy węglanowe oraz ciężka niewydolność nerek.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment