Co na wypadanie włosów?

Włosy są naturalną ozdobą każdego człowieka i każdy z nas chce mieć ich jak najwięcej i w jak najlepszej formie. Fizjologicznie, tracimy ich ok. 100 każdego dnia i jest to prawidłowy stan, spowodowany równowagą pomiędzy fazami rozwojowymi poszczególnych włosów na naszej głowie.

Kiedy jednak, zauważysz, że włosy z głowy lecą Ci dosłownie garściami, na szczotce zostaje ich całkiem pokaźny pukielek, a po umyciu osadzają się na ściankach wanny, koniecznie musisz znaleźć źródło ich utraty! Poniżej, udzielamy rad, co zrobić, gdy włosy lecą z Ci głowy!

  • Zrezygnuj na jakiś czas z ciężkich, napinających skórę głowy fryzur! Koki, kucyki mocno ściśnięte frotką, powodują niepotrzebne naprężanie skóry głowy i niszczą Twoje mieszki włosowe.
  • Możliwe, że Twoje włosy nie tolerują, któregoś z kosmetyków do stylizacji! Być może, np. szampon, którego używasz, nie jest przystosowany do skóry Twojej głowy albo pianka nadmiernie wysusza Twoją skórę.
  • Korzystasz z prostownicy albo lokówki? Pamiętaj, że wysoka temperatura absolutnie nie jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi włosów! Im niższa temperatura, tym lepiej. Unikaj też taniego, niesprawdzonego sprzętu. Jeśli przymierzasz się do kupna akcesoriów termicznych, lepiej sprawdź czy sprzęt jaki zamierzasz nabyć wyposażony jest w ochronne płytki bądź w specjalną powłokę termoochronną. Ponadto, używaj preparatów termoochronnych! Można je kupić już za kilka złotych, a temperatura nie będzie działać bezpośrednio na włosa. To spory plus! Ciekawym wyjściem jest też stosowanie folii aluminiowej na włosy, tuż przed rozpoczęciem zabiegu – na pewien sposób zapobiegnie bezpośredniemu oddziaływaniu na włosy!
  • Niewykluczone, że brakuje Ci witamin! Być może właśnie zakończyłaś kurację odchudzającą? Jeśli tak, nie masz się co dziwić, że nagminnie gubisz włosy! Wykonaj morfologię krwi, idź na konsultację lekarską. Uzupełnisz niedobory, lepiej się poczujesz, a Twoje włosy, cera, paznokcie dosłownie odżyją!
  • Masz problemy z hormonami? – Fakt! Pytanie, całkowicie nietrafione, bo skąd niby możesz wiedzieć, jak mają się Twoje hormony? Zacznijmy może od tego, że pierwszym objawem świadczącym o zaburzonej gospodarce hormonalnej jest zaburzenie cyklu menstruacyjnego. Poza tym, masz prawo czuć się zmęczona, senna, otępiała, zdenerwowana. Ponadto, nieustannie odczuwasz zimno, głód, czasem jest Ci duszno i bez powodu stajesz się marudna i płaczliwa! Do tego, przyszła już jesień, przed nami zima, wówczas spada poziom estrogenów, a wzrasta stężenie testosteronu we krwi. Zbyt duża jego ilość w surowicy jest czynnikiem sprzyjającym wypadaniu, gdyż jedna z jego pochodnych w naszym organizmie, nadmiernie wiąże się z mieszkami włosowymi. Jest to czynnik genetyczny. Sytuacja związana z łysieniem, jak widać, nie dotyczy wyłącznie panów.
  • Może jesteś nieszczęśliwą posiadaczką rybiej łuski albo alergii? Jeśli tak, zastąp kosmetyki do pielęgnacji swojej skóry głowy zwyczajnym, szarym mydłem, który nie zmieni naturalnego pH Twojej skóry.

Czytaj też: Przyczyny wypadania włosów

CO RADZIMY?

W pierwszej kolejności zastosuj nasze powyższe rady. W razie, gdy nadal nie jesteś pewna, co konkretnie doskwiera Twojemu organizmowi, że gubi włosy, udaj się do specjalisty! Lekarz trycholog zawsze doradzi i fachowo przebada nie tylko skórę, ale i samego włosa. Ponadto zastosuj płukanki domowej roboty. Na włosy świetnie zadziała wywar ze skrzypu, pokrzywy i zielonej herbaty! Wystarczy zakupić susz w którejś z drogerii, zaparzyć w cieplej, ale nie gorącej wodzie i  płukać nią włosy kilka razy w tygodniu. Świetnie sprawdza się też maseczka z jajka! Jeszcze innym, odrobinę kontrowersyjnym pomysłem jest płukanka z piwa! Ważne, by napój zawierał sporą ilość chmielu. Oczywiście, nie stosuj metody rankiem, przed pójściem do szkoły czy pracy, gdyż piwo pozostawia charakterystyczny zapach na włosach…

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment