Jaki wybrać krem na hemoroidy?

Hemoroidy to bardzo wstydliwa dolegliwość, z którą niewiele osób wybiera się do lekarza, jednak w wielu przypadkach jest ona konieczna, ponieważ w przypadku nieleczenia hemoroidów może się okazać, iż konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wdrożenie odpowiedniego leczenia już na samym początku, czyli wtedy, gdy pojawi się swędzenie oraz nieprzyjemne pieczenie. Warto w tym celu sięgnąć nie tylko po zioła, ale również po krem, który pomoże załagodzić wspomniane wcześniej objawy. Jednak jaki wybrać krem na hemoroidy?

Krem na hemoroidy

Dobrze dobrany krem na hemoroidy pomaga załagodzić świąd oraz ból, który zlokalizowany jest w okolicy odbytu. Aby jednak znaleźć taki krem, należy w pierwszej kolejności zapoznać się ze składem takiego preparatu, ponieważ powinien on zawierać lidokainę, czyli substancję, która wykazuje miejscowe działanie znieczulające. Decydując się jednak na zakup kremu, należy kierować się jednak konkretnym problemem, który akurat wystąpił, ponieważ jeśli nie jest to ani świąd, ani pieczenie, to lepiej sięgnąć po coś innego. W dobrym kremie łagodzącym nieprzyjemne objawy hemoroidów oprócz lidokainy warto, aby również znalazła się substancja wykazująca działanie przeciwzapalne, a najlepiej w tym przypadku sprawdza się tribenozyd. W leczeniu hemoroidów oprócz kremu bardzo dobre rezultaty przynosi stosowanie maści, które najlepiej, aby w swoim składzie zawierały wyciąg z kory kasztanowca, rumianek czy też korę dębu.

Co oprócz kremu?

W walce z hemoroidami oprócz kremów i maści warto również zastosować zioła, które od wieków przynoszą ulgę w wielu dolegliwościach. Jednym z lepszych preparatów jest Procto Vitale, czyli mieszanka ziela skrzypu, liści szałwii, korzenia prawoślazu oraz ziela rdestu ptasiego. Regularne picie herbaty takiej jak zioła na hemoroidy Procto Vitale – pomaga ona nie tylko wyleczyć ból, swędzenie oraz pieczenie, ale również zapobiega pojawieniu się w przyszłości hemoroidów. Wspomniane zioła nie tylko poprawiają trawienie, ale również pomagają oczyścić organizm oraz pomagają zniwelować zaparcia, które są główną przyczyną pojawiania się hemoroidów.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment