Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn

Detoksykacja to proces, w którym człowiek zmienia styl życia w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Te zmiany stylu życia zwykle polegają na powstrzymaniu się od niektórych szkodliwych rzeczy i optymalizacji procesów ciała. Niektóre zmiany są tymczasowe, na przykład diety oczyszczające, inne są trwałe tj. zioła na trawienie.

Toksynami jest każda substancja, która może być trująca lub powodować negatywne skutki zdrowotne. Toksyna odnosi się do wszystkich metali, chemikaliów, zanieczyszczeń, sztucznych składników żywności, pestycydów i trucizn, które powodują uszkodzenie ciała.

Ludzie mają stały kontakt z organizmami szkodliwymi i zanieczyszczeniami. Są w wodzie, jedzeniu, powietrzu. Źródłem wielu problemów zdrowotnych są toksyny, które dostawały się do organizmu przez lata (o innych przyczynach przeczytasz tutaj: http://www.kamieniekalowe.pl/kategoria/przyczyny/). Na szczęście istnieją sposoby na przeciwdziałanie niektórym toksynom i zanieczyszczeniom. Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn pozwala pozbyć się tych szkodliwych czynników.

Oczyszczenie organizmu najlepiej osiągnąć poprzez:

Właściwą żywność

Jedną z najlepszych rzeczy, którą można zrobić, aby wspomóc proces oczyszczania organizmu, jest zmniejszenie obciążenia i zmniejszenie toksyn wprowadzanych do organizmu w pierwszym rzędzie. Trzeba wybierać organiczne warzywa i owoce oraz nisko przetworzone produkty spożywcze, a o nich w tym artykule. Każdy produkt pochodzi z Polski, dlatego mamy pewność, że jest w pełni bezpieczny. Produkty GMO i pestycydowo zanieczyszczone produkty spożywcze dodają szkodliwych toksyn do diety.

Ćwiczenia i medytacja

Ćwiczenia i medytacja pomagają utrzymać zdrowe ciało. Ćwiczenia pomagają pocić się, a pocenie pomaga uwalniać toksyny przez skórę. Badania wykazały śladowe ilości arsenu, kadmu, ołowiu i rtęci w pocie. Medytacja pomaga oczyścić umysł i zmniejszyć stres. Stres może być tak toksyczny dla zdrowia jak chemikalia. Zestresowany umysł może sprawić, że ciało fizyczne działa źle.

Dieta

Detoksykacja organizmu to nie tylko to, czego się unika, ale także to, co się spożywa. Istnieje również wiele produktów wspomagających detoksykację – czosnek, cytryna, kapusta brokuły, fasola mung i surowe warzywa. Wiele diet promuje oczyszczanie i detoksykację. Można spróbować surowej diety alkalicznej. Jest to tymczasowa dieta składająca się z niegotowanych owoców i warzyw oraz surowych orzechów, nasion i kiełków. To świetna strategia odtruwania okrężnicy i wątroby. Dieta z soków jest również pomocna i koncentruje się wokół spożywania świeżo wyprodukowanego soku owocowo-warzywnego – najlepiej organicznego.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment