Trichogram

Włosy to jeden z niezwykle istotnych elementów wizerunku każdego człowieka. To właśnie one dodają nam atrakcyjności w oczach innych oraz pewności siebie. Każdy z nas dobrze wie, jak duże znaczenie ma pierwsze wrażenie, ponieważ wygląd zewnętrzny wiele mówi o drugim człowieku. Jeśli włosy są zadbane, zdrowe i błyszczące to stanowią ozdobę, z której jesteśmy dumni. Niestety nie każdy może pochwalić się bujną fryzurą. Jest wiele czynników niekorzystnie wpływających na stan naszej skóry głowy oraz włosów, które osłabiają ich ogólną kondycję. Dla osób borykających się z problemem nadmiernego wypadania włosów pierwszym krokiem powinno być wykonanie badania w celu rozpoznania przyczyny. Trichogram jest niezbędny, aby móc zahamować łysienie, ponieważ na podstawie wyników specjalista może określić źródło problemu i dobrać właściwe metody leczenia.

Pogarszająca się kondycja włosów? – Postaw na specjalistyczną diagnostykę

Na kondycję i wygląd naszych włosów mają wpływ najróżniejsze czynniki. Uwarunkowania genetyczne, dieta, tryb życia czy też pielęgnacja to tylko niektóre z czynników, które mogą przyczynić się do osłabienia mieszków włosowych oraz procesu nadmiernej utraty włosów. Okazuje się, że w przypadku schorzeń skóry głowy oraz problemów z włosami nawet stosowanie kosmetyków z najwyższej półki nie przynosi oczekiwanych rezultatów, jeśli nie zostanie wyeliminowane źródło problemu. Dlatego też niezwykle istotne jest udanie się do specjalisty trychologa w celu rozpoznania przyczyny łysienia. Okazuje się, że nawet nieprawidłowa dieta czy też niewłaściwa pielęgnacja mogą przyczynić się do wystąpienia problemów z włosami i owłosioną skórą głowy.

Zobacz też: http://leczymytarczyce.pl/tarczyca/wypadanie-wlosow-przy-niedoczynnosci-tarczycy/

Kiedy tylko zaobserwujemy u siebie przerzedzającą się fryzurę oraz utratę znacznie większej niż dotychczas ilości włosów, powinniśmy zgłosić się do specjalisty i wykonać odpowiednie badanie włosów w celu ustalenia, co nam dokładnie dolega.

Trichogram na youtube

Jeśli naszym problemem jest łysienie, to z pewnością specjalista zleci wykonanie trichogramu, który jest badaniem włosów wykonywanym w celu stwierdzenia przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Badanie to nie jest skomplikowane i można je przeprowadzać u pacjentów w każdym wieku, niezależnie od płci czy też stanu zdrowia. Trichogram jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży, ponieważ badanie to jest bezinwazyjne. Jest to niezwykle pomocne badanie u pacjentów łysiejących, ponieważ dzięki niemu można ustalić przyczynę łysienia i dopasować właściwe leczenie do indywidulanych potrzeb każdego pacjenta. To z kolei pozwala na stosunkowo szybkie uzyskanie oczekiwanych rezultatów, czyli odzyskania utraconych włosów. W trakcie badania specjalista ocenia stan cebulek włosowych oraz stopień ich deformacji, a także ustala rzeczywistą kondycję włosa.

Jak przygotować się do badania?

Na 3-4 dni przed planowaną datą badania włosów trichogramem konieczne jest powstrzymywanie się od mycia włosów. Nie można także stosować w tym czasie kosmetyków do pielęgnacji, ani też żadnych preparatów do stylizacji. Z kolei w przypadku osób, które pofarbowały włosy, muszą one poczekać, aż będzie widoczny około dwucentymetrowy odrost. W przeciwnym razie specjalista nie będzie w stanie prawidło przeanalizować stanu cebulek, co wiąże się z postawieniem nieprecyzyjnej diagnozy i dobraniem niewłaściwi kuracji leczniczej.

2 komentarze

MalwensPaździernik 11th, 2016 at 12:03 pm

Dla większości osób 4 dni bez mycia włosów to nic takiego, wsiądźcie do jakiegokolwiek autobusu, to się dowiecie, że nawet i dłużej pewnie… Ale tak się zastanawiam czy bardziej na wypadanie włosów wpływ ma właśnie to, że rzadko myją czy wręcz przeciwnie – że robią to za często i w ten sposób osłabiają chemią włosy.

CzarnyPaździernik 12th, 2016 at 7:22 pm

To już nie te czasy, kiedy badanie łysienia kończyło się na rozłożeniu rąk przez lekarza. Teraz jest bardzo wiele możliwości na to, by poradzić sobie z łysieniem. Zwłaszcza, że większość zabiegów to żadne operacje i nie są to jakieś magiczne kremy z telezakupów, ale opracowane medyczne metody, które sprawiają, że z łysieniem można walczyć i to skutecznie.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment