Wypadanie włosów a łysienie u mężczyzn

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, starają się dbać o swój wizerunek, zabiegając o względy płci przeciwnej. Jest to sytuacja jak najbardziej normalna, znamienna i charakterystyczna dla gatunku Homo Sapiens. Kobiety jednak są tradycyjnie postrzegane jako ta płeć, która zwykła bardziej troszczyć się i przejmować swoimi walorami kobiecymi. Nie jest tak jednak całkowicie, gdyż znacząca frakcja mężczyzn głęboko wierzy w istotę zadbania o swój wizerunek, nie tylko w otoczeniu kobiet, czy swoich partnerek, ale również w obecności innych przedstawicieli swojej płci.


Wypadanie włosów u mężczyzn

Udowodnione jest, iż znakomita większość kobiet klasyfikuje mężczyzn, których dopadła lekka łysina, jako tych bardziej jurnych przedstawicieli swojego gatunku, choć jest to kwestia subiektywna, której nie można generalizować jako stałej, niezmiennej. Fakt ten tym bardziej może, a nawet powinien dziwić, zważywszy na fakt, że olbrzymi odsetek mężczyzn ma kompleksy na punkcie eskalującej w niebezpiecznym kierunku zmniejszającej się ilości włosów. Wielu z nich nie potrafi pojąć, dlaczego ich rówieśnicy, niezależnie w jakim są wieku, mogą rozkoszować się faktem posiadania obfitej ilości owłosienia skóry głowy, podczas gdy oni są obarczeni konieczności zadowolenia się zaledwie pozostałościami po byłej pięknej fryzurze. Może to prowadzić nie tyle, co do zaniżonej samooceny, lecz również może wywołać depresję i utrudnienia w nawiązywaniu kontaktów, zwłaszcza w relacjach damsko-męskich.
Nierzadko mamy do czynienia z przypadkami, gdzie tzw. silna płeć zrównuje swoją męskość z ilością włosów pokrywających swoje głowy.

Czytaj też: http://poradnikzdrowia.net/wypadanie-wlosow-przyczyny/

Na większość utrapień ludzkość znalazła rozwiązania. Nie żyjemy już w średniowieczu, gdzie dostęp do błogosławionych drzwi medycyny mieli tylko nieliczni reprezentanci arystokracji wyższych sfer. Dostęp, który i tak był ograniczony tylko do pewnych, znanych jak na tamtejszą epokę sposobów przezwyciężania pospolitych problemów zdrowotnych. Obecnie medycyna zdziałała cuda, które są naukowo potwierdzone w rozmaitych rozprawach naukowych i oficjalnych medycznych dokumentacjach.

Łysienie nie musi już być zmorą, która jest nie do pokonania. Profesjonalny i doświadczony w swojej dziedzinie trycholog – dermatolog rozpozna charakterystyczne cechy i rodzaj łysienia i zaleci odpowiednie kroki, których zadaniem będzie pozbycie się irytującego problemu. Metody takie jak trichoskopia, czy trichigram służą dogłębnej i niezawodnej analizie przyczyn łysienia oraz dokładnemu opisowi zdrowotności włosów pacjenta. Pierwsza z metod jest całkowicie nieinwazyjna, polegająca na komputerowym powiększeniu zmienionej części skóry głowy, oraz badaniu stanu skóry głowy, który okala zmienione chorobowo włosy pacjenta. Druga z nich, bazuje na konieczności pobrania kilkudziesięciu włosów ze skalpu pacjenta, które zostają poddane szczegółowej analizie. Jedyne co trzeba zrobić przed przystąpieniem do samego badania, to powstrzymanie się przed myciem włosów, oraz stosowaniem na nie jakichkolwiek kosmetyków na 24 godziny przed samym badaniem.

Korzystanie z nowoczesnych metod badawczych jest skarbem, który należy cenić. Pomoc, którą dostajemy w zamian, można porównać do największych wartości, których nie sposób przecenić.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment