Zalecenia domowe przy atopowym zapaleniu skóry.

Atopowe zapalenie skóry to choroba powodująca wiele przykrych dolegliwości. Wszystko mają związek z pogorszeniem wyglądu skóry, świądem, zaczerwienieniem, niekiedy ranami na skórze, możliwymi do wyleczenia jedynie w szpitalu. W przypadku tej choroby, objawy zewnętrzne mogą w znaczący sposób negatywnie wpływać na komfort codziennego życia, dlatego bardzo ważne jest to, by z nimi walczyć.

Jak walczyć z objawami AZS?

Oczywiście bardzo istotne jest leczenie atopowego zapalenia skóry przy pomocy przepisanych maści i leków. To daje szanse na zmniejszenie przykrych objawów chorobowych, jednak nigdy nie zapewni całkowitego wyleczenia. Ważne, by pamiętać o zakazie używania maści posiadających w składzie wosk pszczeli. Takie maści przynoszą bowiem efekt całkowicie odwrotny do zamierzonego i przyczyniają się do gwałtownego nasilenia objawów chorobowych, a nawet do sytuacji, w której powstaną na niej rany trudne do wyleczenia. W przypadku atopowego zapalenia skóry sprawdzają się takie maści jak sterydowe i przeciwzapalne, oraz immunosupresyjne. Oczywiście należy pamiętać o tym, by stosować maści najnowszej generacji. Inne, te nieco starsze, powodują zmniejszanie objawów chorobowych na skórze, ale jednocześnie mogą doprowadzić do jej osłabienia co w przyszłości może spowodować nasilenie objawów chorobowych. (więcej o objawach atopowego zapalenia skóry: http://azs.net.pl/porady/objawy.html )

Taka sytuacja występuje choćby w przypadku maści sterydowych. W niektórych przypadkach ich odstawienie może przyczynić się do znacznego nasilenia objawów chorobowych skóry.

Domowe sposoby walki z atopowym zapaleniem skóry.

W walce z atopowym zapaleniem skóry, ważne jest nie tylko stosowanie określonych maści, ale również domowe sposoby. Wbrew pozorom są bardzo istotne, a ich stosowanie może przyczynić się do cofnięcia objawów chorobowych. Poza nauką radzenia sobie ze stresem, który w znaczący sposób wpływa na nasilenie objaw choroby. Domowe sposoby walki z AZS można skrócić do jednego zdania – ich celem jest troska o skórę, zarówno o zmienione chorobowo miejsca, jak i o miejsca, w których objawy choroby mogą się pojawić.

Domowe sposoby to między innymi unikanie tego, co mogłoby podrażnić skórę i unikanie jej nadmiernego przesuszenia. Ciekawostką jest, iż przesuszenie skóry może nastąpić… w wyniku jej nadmiernego moczenia, dlatego jednym z zaleceń jest unikanie kąpieli w wannie, o wiele lepszym sposobem jest prysznic. Skórę zmienioną chorobowo, należy również w odpowiedni sposób natłuszczać, stosując właściwe oliwki. W domowym leczeniu AZS, ważny jest także odpowiedni strój, odzież, która nie podrażniałaby skóry.

Domowe leczenie atopowego zapalenia skóry, jest nie mniej istotne, od leczenia zaleconymi maściami i lekami. Tylko dwa sposoby leczenia, współistniejące obok siebie, mogą przynieść pożądany efekt. Czasami należy na niego poczekać, leczenie AZS jest, bowiem bardzo trudne, jednak przy odrobinie starań, bez wątpienia uda się doprowadzić do cofnięcia objawów chorobowych. Warto się o to starać i pamiętać, iż jeśli to nastąpi, nadal należy dbać o skórę, by objawy chorobowe nie miały szansy wrócić.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment