Jak zaparzać czarnuszkę siewną?

Czarnuszka to znane obecnie zioło o niezwykłych właściwościach. Wiele osób nie wierzy w to, że ta roślina może być panaceum na wiele dolegliwości związanych nie tylko z przewodem pokarmowym, ale również na wszelkie dolegliwości wątroby. W jaki sposób można wykorzystać czarnuszkę i jak wykonać z niej napar?

Wykonanie naparu z czarnuszki wymaga posiadania nasion tej rośliny. Obecnie można je zakupić w sklepach zielarskich, czasami jest również dostępna jako przyprawa. W sprzedaży znajdują się zazwyczaj całe ziarna. Aby uzyskać odpowiedni efekt, konieczne jest ich zmielenie. Dopiero tak przygotowane nasiona można zalać wrzącą wodą. Zazwyczaj zaleca się stosowanie jednej łyżki na szklankę wody. Napar należy popijać dwa lub trzy razy dziennie, stosując w tym celu jedną trzecią szklanki napoju. Trzeba jednak pamiętać, że smak czarnuszki jest specyficzny. Dlatego niektóre osoby wolą zażywać olej z tej rośliny. Do tego celu jednak należy zakupić produkt tłoczony na zimno. Czarnuszkę można stosować również w postaci nalewki. Aby uzyskać efekt działania czarnuszki warto również dodawać ją do potraw zamiast pieprzu. Sprawdź resztę bardzo skutecznych ziół na wątrobę.

Jakie właściwości posiada czarnuszka? Przede wszystkim wzmacnia ona układ odpornościowy. Bywa wykorzystywana do łagodzenia dolegliwości w przypadku alergii i innych chorób autoimmunologicznych. Ponadto wzmacnia działanie wątroby i zapobiega tworzeniu się tak zwanych kamieni nerkowych. Niektórzy twierdzą, że właściwie nie ma schorzenia, na które czarnuszka nie byłaby dobrym lekarstwem. Napar i olej z czarnuszki mogą być również stosowane zewnętrznie, ponieważ przyśpieszają one gojenie się ran i innych zmian skórnych.

Jak już wspomniano, czarnuszka wzmacnia wątrobę. Bywa nawet wykorzystywana w przypadku leczenia żółtaczki, czyli objawu nieprawidłowo działającej wątroby. W celu wspomożenia funkcjonowania wątroby warto jednak wykorzystać nie tylko samą czarnuszkę, ale również inne zioła, które mogą działać w podobny sposób. Do celu bardziej zaawansowanej kuracji warto zastosować preparat Hepa Vitale, który zawiera ostropest plamisty, roślinę, która pomaga chronić wątrobę przed toksynami.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment