Objawy wzdęć

Podczas gdy jedni produkują małą ilość gazów inni jedząc te same produkty wytwarzają ich nadmierną ilość. Zazwyczaj powodują one wzdęcia, które niejednokrotnie objawiają się silnymi bólami brzucha i skurczami jego mięśni gładkich.

Jakie są najczęstsze objawy wzdęć? W najczęstszej postaci wzdęcia objawiają się uczuciem nadmiernej sytości, zwiększa się również obwód brzucha, który nieraz powoduje nawet trudności w oddychaniu. Osoby cierpiące na wzdęcia narzekają na odczuwanie nadmiaru gazów w jelitach, podnosi się przepona a największy ból odczuwany jest podczas wdechu powietrza.

Wzdęcia objawiają się także zwiększonym wydalaniem gazów i odbijaniem, często występują również kolki, podczas których dochodzi do nieprzyjemnych, krępujących dźwięków, jakie spowodowane są migracją treści pokarmowej.

Objawy wzdęć najczęściej można zauważyć zaraz po spożyciu posiłku. Uczucie rozdęcia i rozpierania brzucha a nawet ból w klatce piersiowej są wtedy normą. Niejednokrotnie pojawiają się wtedy również duszności.

3 komentarze

DarekWrzesień 16th, 2013 at 8:21 pm

U mnie odbijanie się i to nawet przed posiłkiem – to właśnie były pierwsze symptomy wzdęć. Po ciężkim jedzeniu ( o którym niestety zawsze pamiętałem 😉 nie tylko z okazji świąt czy tam uroczystości rodzinnych, ale po prostu bardzo lubiłem sobie smacznie i „zdrowo zjeść” ) objawy wzdęć się u mnie nasilały – a co za tym idzie same wzdęcia. Czasami czułem się jakbym nie mógł wogole oddychać – bo tak wielki bebzon mi się robił. Wzdęcia to cholerstwo i mogę wam powiedzieć już teraz, że jak zobaczycie u siebie jakieś objawy wzdęć – to zacznijcie bacznie spoglądać na to jak wygląda wasza codzienna dieta i co jecie. Szkoda zdrowia i tak naprawdę wstydu mając wzdęcia.

mariaStyczeń 11th, 2014 at 8:24 pm

mam potworne wzdęcia co chwilę wystrzały ale to nie wszystko również jakieś nawykowe zaparcia nawet gdy było wypróżnienie a wyjdę na dłuższy spacer to ledwo dolecę do domu zwykle gdzieś po drodze muszę odwiedzić toaletę i wtedy kolejne wypróżnienie strasznie to męczące boję się wychodzić daleko gdzie niema toalety co robić pomóżcie poradżcie czekam

mariaStyczeń 11th, 2014 at 8:36 pm

mam potworne wzdęcia co chwilę wystrzały ale to nie wszystko również jakieś nawykowe zaparcia nawet gdy było wypróżnienie a wyjdę na dłuższy spacer to ledwo dolecę do domu zwykle gdzieś po drodze muszę odwiedzić toaletę i wtedy kolejne wypróżnienie strasznie to męczące boję się wychodzić daleko gdzie niema toalety co robić pomóżcie proszę o radę czekam

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment