Powikłania wzdęć

Choć same wzdęcia są zazwyczaj niegroźną dolegliwością to w niektórych przypadkach ich ignorowanie może doprowadzić do poważnych chorób.

Nieleczone wzdęcia prowadzą do upośledzenia układu pokarmowego, powodują, iż jego stan staje się patologiczny z groźnymi następstwami. Stany zapalne czy ciągła niestrawność to tylko niektóre z pobocznych następstw.

Wzdęcia mogą być przyczyną zaparć, zatruć pokarmowych i biegunki. Ich skutkiem są problemy z perystaltyką jelit. Często występują również zaburzenia gastrologiczne prowadzące nawet do licznych owrzodzeń żołądka i przewodu pokarmowego.

Niepożądane objawy wywołać może także przyjmowanie doraźnych leków, dostępnych bez recepty, bez konsultacji z lekarzem. Stałe niszczenie flory bakteryjnej spowoduje powikłania terapeutyczne i trwałe upośledzenie systemu trawiennego.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment