Zapobieganie wzdęciom

Sposoby na to jak zapobiegać wzdęciom związane są głównie z przestrzeganiem odpowiedniej diety oraz techniką spożywania posiłków.

Oczywiście dieta osoby cierpiącej na wzdęcia powinna być oparta o produkty lekkostrawne i te, które zawierają jak najmniej skrobi – insulina, jaka produkuje się po ich spożyciu powoduje wzdęcia. Chory powinien wystrzegać się dań tłustych, ciężkostrawnych i tych, których przygotowanie wymagało smażenia bądź pieczenia. Unikajmy też soli, ta bowiem zatrzymuje wodę w organizmie, dzięki której wytwarza się zwiększona ilość gazów.

Skuteczne zapobieganie wzdęciom

Skuteczne zapobieganie wzdęciom to dobra technika jedzeniaZamiast przypraw warto korzystać z dobrodziejstw ziół: kminek, koper, tymianek, rumianek i spora lista innych skutecznie zapobiegają występowaniu tych krępujących dolegliwości.

Ważna jest także sama technika jedzenia – nie należy rozmawiać podczas konsumpcji ani jedzenia popijać, nie żujmy też gumy, ponieważ takie zabiegi zwiększają tylko połykanie powietrza. Warto pić przez słomkę i tylko napoje niegazowane – najlepiej wodę, która wspomaga trawienie. Każdy kęs dobrze jest należycie przeżuwać a same posiłki powinny być spożywane częściej za to w mniejszych ilościach.

Zaraz po posiłku nie należy się kłaść, warto jednak zafundować sobie minimum 30 minutowy spacer. Uniknięciu wzdęć pomogą też ćwiczenia fizyczne.

1 komentarz

hazStyczeń 9th, 2014 at 10:18 pm

Dziwne te artykuły.
Tu napisane żeby unikać soli, a w innym artykule podano sposób na wzdecia: „Dobrą miksturą jest również wypicie przegotowanej wody ze szczyptą soli i imbirem.”.

Dodaj swój komentarz/opinię

Dodaj swoją opinię! Jeśli masz również problem ze wzdęciami, wpisz poniżej swoje pytanie, wskazówkę i sugestię. Chcemy aby to miejsce stało się swoistym forum o wzdęciach, gdzie wymieniają się radami wszyscy, którzy cierpią na wzdęcia. Serdecznie zapraszamy. Z góry uprzedzam - reklama jest zakazana, jeśli chcesz zareklamować swój produkt - chętnie nawiążemy współpracę!

Your comment